JAK DZIAŁAMY

Aby nieco zobrazować proces projektowy najczęściej wybieranego projektu, postaramy się przybliżyć jego zakres i etapy. Na pełne spektrum projektu kompleksowego składają się trzy główne etapy tj. projekt funkcjonalny, projekt koncepcyjny oraz projekt wykonawczy.

Projekt Funkcjonalny

___

Pierwszymi ruchami, którymi rozpoczynamy pracę nad projektem, jest ustalenie zakresu projektu i wycena prac projektowych. Kolejno dokonujemy pomiaru projektowanych pomieszczeń, sporządzamy dokumentację fotograficzną przestrzeni oraz rozmawiamy o indywidualnych preferencjach, oczekiwaniach i wymaganiach przyszłych mieszkańców.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie projektu, który zawiera kilka propozycji funkcjonalnego rozplanowania przestrzeni z uwzględnieniem ewentualnych zmian w rozmieszczeniu ścianek działowych. Układ zawiera rozmieszczenie mebli i sprzętów na podstawie proponowanych zmian.

Projekt koncepcyjny

___

 Kolejnym etapem, który rozpoczyna się po zaakceptowaniu projektu funkcjonalnego, jest projekt koncepcyjny polegający na przygotowywaniu wizualizacji wszystkich pomieszczeń. Obrazują one rozwiązania estetyczne, materiałowe, kolorystyczne i oświetleniowe. Po zaakceptowaniu projektu koncepcyjnego następuje przygotowanie projektu wykonawczego.

Projekt Wykonawczy

___

 Uwzględnia on komplet rysunków dla wykonawców z branż budowlanej, elektrycznej, hydraulicznej, stolarza itp., oraz zestawienie materiałów wykończeniowych z określeniem ilości powierzchni. Dokumentacja niezbędna jest do realizacji założeń projektowych.

Nadzory / wizyty w sklepach

___

Na życzenie inwestora prowadzimy również nadzory autorskie, które polegają na sprawdzaniu zgodności realizowanego projektu z dokumentacją projektową. Na spotkaniach omawiamy rozwiązania projektowe z wykonawcami. Nadzór zgodności robót z projektem gwarantuje wykonanie prac wykończeniowych według planu i z najwyższą jakością.

W razie wyrażenia chęci przez Klienta pomagamy także w doborze odpowiednich materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia wnętrz podczas wspólnych wizyt w sklepach.

Chętnie przygotujemy szczegółową wycenę. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie są widełki cenowe naszych usług, sprawdź nasz cennik.